Rozpalte to
s topným systémem
na míru.

Plynové kotle

Topení na plyn je jednou z nejmodernějších možností vytápění, ovšem jen pokud máte dobrý kotel. V českých domácnostech se topení na plyn často zbytečně prodražuje právě zastaralým zařízením.

3 důvody, proč vyhodit starý kotel a pořídit nový

  • s moderním zařízením ušetříte až 30 % nákladů na energii
  • snížíte emise oxidu uhličitého, a tím máte šanci získat státní dotace
  • jednou to stejně budete muset udělat, od roku 2022 bude totiž uzákoněn zákaz používání kotlů 1. a 2. emisní třídy

Co je potřeba znát před pořízením nového kotle?

Není kotel jako kotel. Musíte vědět, jaký výkon potřebujete k vytápění vaší domácnosti, abyste to nepodcenili, nebo naopak nepřehnali. Hrozí tak, že zařízení nebude efektivní. Kotel se také vybírá na základě umístění. Do koupelny vám stačí kotel nástěnný, a pokud ho chcete schovat do sklepa, můžete si dovolit větší lahůdku.

Tepelná čerpadla

Tepelná čerpadla jsou vhodnou novinkou pro všechny, kteří chtějí mít radost z účtů za energii. Stejně jako tradiční kotle zvládnou skvěle vytopit, ohřát vodu, ale jsou oproti nim mnohem a mnohem úspornější.

 

3 důvody, proč se rozhodnout pro tepelná čerpadla

Úspory, kterých si všimnete

Tahle část vás bude určitě bavit: tepelná čerpadla nepotřebují využívat klasické zdroje tepla, ale čerpají ho přímo ze svého okolí (a to ze vzduchu nebo ze země). Energie je tedy téměř zdarma, až na tu, kterou spotřebují na svůj provoz. Celkově však bývají úspory větší než o 50%. Navíc lze při instalaci požádat vašeho distributora elektrické energie o dvoutarifovou sazbu, a získat tak 20 hodin nízkého tarifu denně na veškerou elektrickou spotřebu v domácnosti. A to se vyplatí!

Pohodlí při vytápění a ohřevu vody

nebudete mít problémy s údržbou kotle, skládáním uhlí ani s revizí komínu. Moderní tepelná čerpadla se navíc dají napojit na existující radiátorové rozvody, není tedy třeba investovat do podlahového vytápění. A to nejlepší? Mají v sobě zabudovaný systém, který nás na všechny případné poruchy automaticky upozorní díky internetu. Právě proto na tepelná čerpadla platí dlouholeté záruky.

Přispějete k lepšímu životnímu prostředí

Tepelná čerpadla jsou jedním z nejekologičtějších zdrojů tepla, proto by měla zajímat všechny, kterým záleží na naší planetě. Pomáhají totiž redukovat emise skleníkových plynů a snižují spotřebu nerostných surovin (plynu, uhlí a tak dále). Kvalitní zařízení navíc neovlivní ani prostředí u vás doma, protože jsou zcela tichá.

Je jednoduché zjistit, jaké zařízení bude nejlepší pro teplo právě vašeho domova. Vyplňte náš krátký dotazník a během pár minut vám zašleme naše doporučení i nezávaznou cenovou nabídku.